top of page

Najważniejsze rzeczy, często wymagają największych starań...


Poczucie sensu i celu życia ukierunkowują nasze działania. Sprawiają, że każdego dnia zmierzamy się z wyzwaniami. Pokonujemy krok po kroku drogę. Raz jest ona prosta, innym razem pełna przeszkód- wyboista. Podjęcie codziennych starań, by znaleźć się bliżej określonego celu powoduje, iż czujemy satysfakcję, a także budujemy poczucie własnej wartości, wiarę we własne możliwości.


Jeśli nasze starania napotykają trudności, czerpiemy z nich naukę i dalej kroczymy w stronę urzeczywistnienia celu. Nie poddajemy się przy pierwszej niedogodności.


Bowiem, nie cel jest najbardziej istotny w naszej wędrówce, ale droga, prowadząca do zdobycia celu. Nasze działania i praca nad realizacją celu kreują nasz potencjał, nasz charakter i wielkość.


Bez względu na poziom osiągnieć, nigdy nie docieramy do kresu naszych celów. Zawsze jakaś cząstka nas pyta: "Co dalej?" Najistotniejsze jest zatem to, czemu poświęcamy nasze dni. Nad czym pracujemy, jak intensywne są nasze działania. Liczy się tylko dzień dzisiejszy i to, co możemy z nim zrobić.


Rób najpiękniejsze rzeczy, na jakie Cię stać i staraj się to robić codziennie. Rób zatem, co w Twojej mocy, by żyć, ale każdego dnia tylko ten jeden dzień, nie oglądając się wstecz.

Każdy z nas powinien uświadamiać swoim dzieciom, uczniom, że codziennie jest wiele sytuacji, które możemy zamienić w problem i przegrać lub spojrzeć na nie jako na wyzwanie i zostać bohaterem swojego codziennego sukcesu.


Pomocne mogą być w tym materiały, które możecie pobrać w wersji pdf tutaj


Zachęcam do wspólnej twórczej podróży....
Comments


bottom of page